Dodatkowe funkcjonalności odzieży militarnej, o której nie mieliśmy pojęcia

Dodatkowe funkcjonalności odzieży militarnej, o której nie mieliśmy pojęcia

Dobrej jakości odzież militarna to podstawa sukcesu w zakresie udanego wyjazdu np. wakacyjnego. O jakości ubrań typu militarnego nie świadczy ich design, a przede wszystkim wykonanie, rodzaj zastosowanych materiałów, a także dodatkowe funkcjonalności. Ci, co kupują odzież militarną w określonym celu, nie zaś do chodzenia na co dzień wiedzą, że posiada ona znacznie więcej dodatków, aniżeli przeciętne ubrania, które znajdziemy w każdym sklepie. Pakowne kieszenie typu cargo, dodatkowe ściągacze przy nogawkach, regulowany pas – na co jeszcze zwrócić uwagę?

  • Wstawki z cordury. Solidne wstawki zlokalizowane na kolanach i siedzeniu znacząco zwiększają wytrzymałość spodni. Tego typu rozwiązanie znajdziemy również w niektórych kurtkach – dokładnie na łokciach. Wstawki sprawdzą się również w terenie np. gdy zmuszeni jesteśmy się czołgać.
  • Klejone szwy. Mowa tu o szytych, a następnie klejonych szwach. Znajdziemy je w niemal każdej dobrej jakości odzieży militarnej – w kurtkach i innej odzieży wierzchniej, a także w spodniach. Klejone szwy również zwiększają wytrzymałość ubrań, a także ich odporność na przedarcia, wytarcia i rozdarcia.
odzież militarna

odzież militarna

  • Rozpinane nogawki. Podwinięcie spodni nierzadko ułatwia przejście przez strumyk czy rzekę. Opcja ta sprawdzi się także podczas cieplejszych dni.
  • Wodoszczelność. Wodoszczelność przy odzieży militarnej jest niezwykle ważna. Zarówno spodnie jak i okrycia wierzchnie zaliczane do tzn. militarnych zmuszone są wytrzymać więcej, aniżeli inne ubrania. Parametr na poziomie 10.000 mm sprzyja wygodnej eksploatacji odzieży w niemal każdych warunkach.
  • Oddychalność. Nie ma nic gorszego, aniżeli ubrania niepozwalające oddychać. Duszności przy dłuższych wędrówkach, pokrzywka na skórze, poty i wiele innych – oddychalność na poziomie 5.000 g/m^2/24h zapewni nam maksymalny komfort nawet w najcięższych warunkach.

Oczywiście, to niejedyne „opcje dodatkowe”, które towarzyszą odzieży militarnej.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box