Efektywne a zarazem ekologiczne rozwiązanie do ogrzania naszych domów – ekogroszek

Efektywne a zarazem ekologiczne rozwiązanie do ogrzania naszych domów – ekogroszek

 

Kraków to obecnie jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. Chociaż wszelkie organy stale pracują nad poprawą stanu powietrza, ustalone normy zanieczyszczeń nadal są znacznie przekroczone. Taki stan rzeczy z pewnością nie wpływa pozytywnie na zdrowie ludzi, dlatego wskazane jest, aby zadbać o powietrze, które wdychamy. Z tej okazji warto zainteresować się ekogroszkiem, jako alternatywne źródło opału do ogrzewania.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to po prostu rozdrobniony węgiel kamienny, który jest przesiany i płukany z miału i pyłu, aby zachować ziarna o odpowiednich rozmiarach (od 5 do 25 milimetrów). Po takim procesie przerobiony do jak najbardziej ekologicznej formy.

A co w nim takiego ekologicznego?

Z badań wynika, że spalanie ekogroszku wysokiej jakości zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery o jakieś 25%, a tlenku węgla i innych pyłów w spalinach nawet o 90%! Co więcej, dzięki wysokiej wartości kalorycznej ekogroszku, nie potrzebujemy jego ogromnych ilości do rozpalenia w piecu. Taką metodą zdecydowanie zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Jaki ekogroszek wybrać?

Podczas wyboru ekogroszku należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. Często jest tak, że te tańsze produkty koniec końcu wyjdą nam na gorzej. Złej jakości węgiel może odbić się na żywotności naszego pieca oraz wydajności układu grzewczego, co niesie za sobą dodatkowe koszty. O wyborze odpowiedniego opału w głównej mierze powinny decydować zalecenia producenta urządzenia grzewczego. Warto zwrócić uwagę również na parametry i właściwości ekogroszku, aby jak najbardziej odpowiadały one naszym potrzebom.

Wniosek

Ekogroszek staje się coraz bardziej popularny ze względu na jego ekologiczne działanie. Jeśli zależy Ci na otoczeniu, w którym żyjesz, koniecznie rozważ tę propozycję.

 

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box