Jak dbać o nasze oczy?

Jak dbać o nasze oczy?

Wzrok to jeden z podstawowych zmysłów człowieka. Warto więc zadbać o niego, by jak najdłużej cieszyć się dobrym widzeniem i móc podziwiać piękno świata. Jak należy dbać o wzrok?

Jak dbać o wzrok?

Dieta

Duży wpływ na nasze oczy ma to, co spożywamy. Minerały i witaminy są niezbędne dla utrzymania wzroku w dobrej kondycji. Dieta powinna być bogata w witaminy A, C i E, a także w cynk, kwasy omega-3 i luteinę. Z tego powodu powinniśmy spożywać dużo warzyw i owoców, a także mięso, nabiał i olej lniany. Odpowiednio dobrane produkty w diecie, to najlepsze środki na wzrok.

Wysiłek fizyczny

O dziwo, duży wpływ na nasz zmysł wzroku ma także wysiłek fizyczny. Nie musi być on oczywiście intensywny. Wystarczy kilka razy w tygodniu wybrać się na spacer do parku, wyjść na rower lub rolki. To, co będziemy robić nie ma większego znaczenia. Liczy się tylko to, żeby się ruszyć.

Nałogi

Nałogi należy oczywiście rzucić lub mocno ograniczyć. Zarówno papierosy jak i alkohol mają negatywny wpływ na nasze oczy. Poza dbaniem o wzrok, rezygnacja ze szkodliwych nałogów sprawi, że cały organizm zacznie lepiej funkcjonować.

Odpoczynek i sen

Sen i odpoczynek są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania wzroku. Brak wystarczającej ilości snu jest bardzo szkodliwy dla wzroku. Niewyspanie przyczynia się do zmęczenia oczu, co prowadzi do ich podrażnienia i wysychania. Oczy potrzebują również ciemności, żeby moc się zregenerować i móc pracować na pełnych obrotach.

Dobrym pomysłem może być także stosowanie okładów na oczy, z plasterków świeżego ogórka lub zużytych saszetek z rumiankiem lub zieloną herbatą. Takie okłady pomogą regenerować się naszym oczom, a także przynoszą ulgę zmęczonemu narządowi wzroku.

Suplementy

W okresie zimowym, kiedy dostęp do naturalnych, świeżych produktów jest nieco utrudniony, warto skorzystać z suplementów diety. Najlepsze środki na wzrok to oczywiście luteina oraz tran. Są to naturalne środki, które pomagają osobom nadmiernie obciążającym swój narząd wzroku długą pracą przy komputerze lub oglądaniem telewizji.

 

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box