Jakie korzyści wiążą się z przyjmowaniem aminokwasów BCAA?

Jakie korzyści wiążą się z przyjmowaniem aminokwasów BCAA?

Jednym z najbardziej sukcesywnych sposobów na osiągnięcie wysportowanej i umięśnionej sylwetki jest zapoznanie się z aminokwasami BCAA. Przyjmowanie odpowiedniej dawki z każdym posiłkiem wpływa na redukcję brzusznej tkanki tłuszczowej i rozwój masy mięśni. Ponadto, BCAA wyzwalają syntezę proteinową i zapobiegają rozpadowi komórek mięśniowych. Pełnią również znaczącą rolę w procesie regeneracji po wyczerpującym treningu i redukują ból spowodowany intensywnym wysiłkiem.

 

Aminokwasy BCAA

Aminokwasy BCAA

Dzięki swoim unikalnym właściwościom chemicznym, aminokwasy BCAA są odpowiedzialne za zwiększoną wytrzymałość i wydolność organizmu. Zmieniają one bowiem sposób, w jaki organizm wykorzystuje swoje naturalne źródła energii, czyli tłuszcz i węglowodany, na bardziej efektywny. Co więcej, u sportowców będących na diecie niskowęglowodanowej, BCAA zadziała na zasadzie włącznika i nasz organizm zacznie czerpać siłę głównie z tłuszczu, nie wykorzystując zmniejszonej ilości pozostałych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Intensywne ćwiczenia mogą niestety również prowadzić do niszczenia mięśni, których tkankę organizm zaczyna wykorzystywać jako paliwo, w przypadku niewystarczającej zawartości innych składników odżywczych. Regularnie przyjmowane aminokwasy BCAA chronią jednak twoje mięśnie przed nadmiernym zużyciem.

Aminokwasy

Aminokwasy

Zdolność do zwiększonej syntezy białek mięśniowych i ochrony mięśni jest powodem, dla którego BCAA pomagają uzyskać regenerację w szybszym czasie. Okresy między treningami, kiedy twoje ciało jest odbudowywany, będą zatem generowały więcej korzyści fizycznych oraz dodatkową motywację do dalszych treningów.

 

Aminokwasy BCAA występują w następujących formach:

  • Proszek, który możesz zmieszać z proteinami lub innym suplementem, a następnie dodać do smoothie albo jogurtu. Część aminokwasów w tej formie jest dostępnych w różnych smakach, można wybrać też te bezsmakowe.
  • Kapsułki i tabletki są rzadziej wykorzystywaną opcją ze względu na ilość suplementu jaki można zawrzeć w jednej sztuce. Zwykle, aby zaaplikować odpowiednią dawkę, trzeba przyjąć wiele pastylek, które są w dodatku dość okazałych rozmiarów. Proces wchłaniania jest wolniejszy, mogą być również mniej korzystne dla naszego żołądka.

Warto więc wybrać najbardziej odpowiadający nam sposób. Pomimo teoretycznej przewagi proszków z aminokwasami BCAA, nie każdy jest ich fanem, głównie ze względu na trochę bardziej skomplikowaną metodę przyjmowania (konieczność mieszania z innym produktem) czy też smak, który nie wszystkim odpowiada.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box