Jakie potrawy można zrobić z białka

Jakie potrawy można zrobić z białka

Białko dla sportowców jest bardzo ważnym składnikiem potraw. Wszystkie dania, które oni dostają mają idealnie wyliczone makro i mikroskładniki, ponieważ ich celem jest optymalizacja wyników. Dla zaawansowanych sportowców trzymanie diety nie jest niczym trudnym, ponieważ czuwają nad nimi wyspecjalizowani fachowcy z zakresu dietetyki, którzy tworzą dla nich jadłospisy, a czasami gotują sami potrawy. Początkującego osoby mają trudniej, ponieważ zdarza się, że nie wiedzą one jak spożywać białko, które kupiło się ze sklepu suplementacyjnego.

 

Jak można spożywać białko zakupione ze sklepu

1. Omlety

Jest to chyba najbardziej popularny sposób na zjedzenie białka, które ma konsystencje proszku. Przepis w internecie jest bardzo dużo i warto z nich korzystać. Omlety można jeść z białkiem na słodko, a także na słono. Można również kupić białko naturalne, które nie ma w sobie tak wielu substancji słodzących i świetnie nada się do dań słonych.

2. Koktajle

Jeśli posiada ktoś blender to z pewnością może wrzucić do niego parę owoców i warzyw, a także białko. Do wszystkiego dolać mleka lub wody i będzie to świetna propozycja na uzupełnienie białka w swojej diecie. Płynne jedzenie jest zdecydowanie lepiej przyswajalne, ponieważ organizm nie musi rozkładać go na części pierwsze.

3. Ciasta i inne słodycze

Białko w proszku nada się również do ciast lub babeczek. Jest bardzo dużo książek z przepisami albo darmowych propozycji w internecie, które zawierają zwiększoną podaż białka. Warto dodać do swoich posiłków coś słodkiego, żeby nie zwariować.

 

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box