Kształtne biodra i pośladki cz.1

Kształtne biodra i pośladki cz.1

Genetyka oraz wiek mają duży wpływ na kształt pośladków. Ogólny ich wygląd zakodowany jest w genach, ale młode kobiety magazynują więcej tłuszczu w okolicach tej części ciała, co czy ni ją bardziej pełną i wypukłą.

Na kształt pośladków wpływa także kształt miednicy. Miednica szeroka powoduje, że są one szersze (zaokrąglone lub gruszkowe), wysoka zaś, czyni je bardziej kwadratowymi i wydłużonymi. Krzywizna kręgosłupa również ma tu znaczenie: większa lordoza (wypchnięty brzuch) to pośladki bardziej uwypuklone.

HORMONY MAJĄ ZNACZENIE

Jeśli w ustroju dominuje gruczoł nadnerczy, to wydzielana jest większa ilość kortyzolu, a hormon ten odpowiada za większe magazynowanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i bioder, a mniejsze w dolnej części pośladków, co nadaje im kształt litery „V”

Jeśli w organizmie przeważają hormony tarczycy, to tłuszcz bardziej odkłada się w okolicach talii i górnych bioder, nadając pośladkom wygląd kwadratowy. Jeśli zaburzony jest stosunek testosteronu do estrogenu, to wyższy poziom testosteronu odpowiada u kobiet za wąskie i małe pośladki, gdyż wtedy tłuszcz nie odkłada się w dolnej połowie ciała. Najlepszym lekarstwem na wszystkie niedoskonałości figury jest rozbudowa mięśni pośladkowych za pomocą specjalnie dobranych ćwiczeń. Kobiety, które chcą dopiero wymodelować mięśnie ud i pośladków oraz zredukować ilość tkanki tłuszczowej i zyskać nieco tkanki mięśniowej, powinny ćwiczyć dużymi ciężarami z niezbyt dużą liczbą powtórzeń w seriach (6-10).

Kobiety zaś, które już osiągnęły wymarzone kształty oraz odpowiednio niski poziom tkanki tłuszczowej i ćwiczą na podtrzymanie tego stanu, przeważnie stosują mniejsze ciężary i większą liczbę powtórzeń w seriach (12-15). Jest to trening o nieco większej objętości, który prowadzi do spalania większej liczby kilokalorii.

Kobietom najczęściej zaleca się trening mięśni dolnej połowi; ciała 2 razy w tygodniu, z tym że jednego dnia wykonuje się ćwiczenia na mięśnie czworoglowe ud i pośladkowe, drugiego zaś na mięśnie dwugłowe ud i łydek.

PROGRAM TRENINGOWY

SUPERSERIA

  • PRZYSIADY (TECHNIKA SUMO) 4 : 12-15
  • WYKROKI PO SKOSIE DO TYŁU 4 : 12-15

BUŁGARSKIE PRZYSIADY SZPAGATOWE 4 : 12-15

SUPERSERIA

  • DYNAMICZNE ODWODZENIE UGIĘTEJ NOGI DO TYŁU Z LINKĄ DOLNEGO WYCIĄGU 4 : 12-15
  • DYNAMICZNE UNOSZENIE NOGI DO TYŁU Z LINKĄ DOLNEGO WYCIĄGU 4 : 12-15
  • WYPYCHANIE PLATFORMY SUWNICY SKOŚNEJ JEDNĄ NOGĄ 4 : 12-15

MARTWY CIĄG NA JEDNEJ NODZE 4 : 12-15

Spis treści

Kształtne biodra i pośladki cz.1

Kształtne biodra i pośladki cz.2

Kształtne biodra i pośladki cz.3

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box