Kształtne biodra i pośladki cz.2

Kształtne biodra i pośladki cz.2

DYNAMICZNE UNOSZENIE NOGI DO TYŁU Z LINKA DOLNEGO WYCIĄGU

Stoimy przodem do wyciągu (rozkrok wąski) w odległości od niego około 1,5 metra, tułów wyprostowany, klatka piersiowa wypchnięta, na lewej nodze opaska, do której jest podczepiona linka dolnego wyciągu. Przenosimy ciężar ciała na prawą nogę i pochylamy tułów mocno do przodu chwytając się dłońmi konstrukcji wyciągu.

Mając lewą nogę nieco zgiętą w stawie kolanowym robimy w sposób dynamiczny od 12 do 15 powtórzeń unoszenia tej nogi tyłem do góry. Następnie prostujemy tę nogę, blokujemy w stawie kolanowym i w ten sam sposób wykonujemy nią taką samą liczbę powtórzeń.

Po zakończeniu takiej podwójnej serii, taką samą serię robimy noga drugą.

PRZYSIADY W WERSJI SUMO

Stoimy w szerokim rozkroku (stopy rozstawione na szerokość 80-100 cm), ręce z odważnikiem opuszczone, tułów wyprostowany, klatka piersiowa wypchnięta, łopatki ściągnięte.

Uginając nogi w kolanach powoli schodzimy tułowiem w dół do momentu, aż kąt ugięcia nóg będzie nieco mniejszy niż 90°, po czym ruchem znacznie szybszym wracamy do pozycji wyjściowej.

UWAGA! Ćwiczenie dobrze jest robić przy nieco pogłębionej lordozie (wypchnięcie brzucha), gdyż to zwiększa zaangażowanie mięśni pośladkowych.

WYKROKI PO SKOSIE DO TYŁU

Stoimy w średnim rozkroku (stopy rozstawione na szerokość barków), ręce z hantlami opuszczone, tułów wyprostowany, klatka piersiowa wypchnięta, łopatki ściągnięte.

Przenosimy ciężar ciała na prawą nogę, po czym nogę lewą odstawiamy po skosie do tyłu robiąc przysiad na nogę prawą. Gdy kąt ugięcia tej nogi będzie nieco mniejszy niż 90°, zmieniamy kierunek ruchu i wracamy do pozycji wyjściowej dostawiając lewą nogę do nogi prawej. Kolejne powtórzenie robimy odstawiając do tyłu prawą nogę.

Spis treści

Kształtne biodra i pośladki cz.1

Kształtne biodra i pośladki cz.2

Kształtne biodra i pośladki cz.3

Facebook Comments Box
1 comment

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box