Najlepsze suplementy na masę

Najlepsze suplementy na masę

Suplementacja to nieodłączny element diety każdej osoby, która chce uzyskać idealne ciało. Korzyści ze stosowania suplementów na masę odczują zarówno osoby początkujące jak i te, które są już mocno zaawansowane. Na jakie suplementy warto się zdecydować, jeśli chcemy zbudować czystą masę mięśniową?

Najlepsze suplementy na masę

Kreatyna

Kreatyna to podstawowy suplement dla każdej osoby, która myśli poważnie o swoich treningach. Badania wykazują, że jest to w pełni bezpieczny, a w dodatku skuteczny suplement diety, który zwiększa ilość ATP w mięśniach, dzięki czemu możemy trenować ciężej i dłużej, co powoduje większe przyrosty masy mięśniowej.

BCAA

BCAA to suplement złożony z trzech aminokwasów. Nie wpływa bezpośrednio na budowę mięśni, ale zabezpiecza mięśnie przed katabolizmem, który może nas spotkać po ciężkim treningu, a także dodaje energii do intensywnego wysiłku.

Białko

Białko to najważniejszy element diety dla osoby, która chce zwiększyć masę mięśniową. Wiadomo, że mięśnie zbudowane są właśnie przede wszystkim z białka. Jeśli w naszej diecie mamy niedobory tego cennego składnika, to koniecznie należy pomyśleć o tym, by dodatkowo go suplementowac, gdyż niedobory mogą całkowicie zablokować oczekiwane rezultaty. Dobrze jest stosować kilka różnych rodzajów białka. Białko serwatkowe zalecane jest w ciągu dnia i w okolicach treningów, natomiast białko kazeinowe polecane jest na noc i okresy, w których wiemy, że przez dłuższy czas nie będziemy mogli spożyć posiłku

Arginina

Arginina zwiększa ilość tlenku azotu w organizmie, czyli substancji która „pompuje” mięśnie i zwiększa przepływ krwi, co przekłada się bezpośrednio na lepsze odżywienie mięśni, a zarazem ich rozwój.

Podsumowanie

Wymienione wyżej substancje, to podstawowe suplementy stosowane przez kulturystów do zwiększenia masy mięśniowe. Oprócz nich występuje także wiele innych, bardziej złożonych, jednak na początek zdecydowanie wystarczą te podstawowe. Wybierając suplementy diety dla siebie, należy korzystać tylko z sprawdzonych, wysokiej jakości produktów dostępnych na rynku (możemy je dostać m.in. na stronie  biogenix-bx.com/). Zdrowie jest najważniejsze!

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box