Psychoterapia to nie wstyd

Psychoterapia to nie wstyd

W marcu minie rok odkąd zostaliśmy „zamknięci” w domach. Niektórzy samotnie, inni z partnerami czy rodziną. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Jednak każda z nich wpływa na nasz samopoczucie i zdrowie psychiczne.  Ciągłe kłótnie z partnerem, rodzicami lub całkowita nieznośna samotność.  Mamy bardzo dużo czasu na myślenie i zastanowienie się nad samym sobą. Powróciły dawne traumy, a może wszystko wydaję się okej ale w środku czujesz się źle?

Psychoteriapia nie jest powodem do wstydu. Specjalista może pomóc Ci zrozumieć siebie. Pokieruje Cię jak radzić sobie w tych trudnych czasach izolacji. Warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne, ponieważ mogą z czasem nabrać mocy i przerodzić się w objawy somatyczne, a nawet poważne choroby. Nie lekceważ drobnych oznak. Jeśli widzisz choć małe negatywne zmiany zachowania, pogorszenie humoru u przyjaciółki, mamy czy innej bliskiej osoby zareaguj. Zapisz je na rozmowę np. na Psychoterapię Olsztyn.

Jeśli nadal masz obawy zacznij od powolnego oswajania się z myślą o leczeniu. I spróbuj się przyznać sam przed sobą, że tego potrzebujesz i pragniesz. Życie nie musi być takie trudne. Uruchom laptopa i obejrzyj materiały wideo nagrane przez psychoterapeutów w Internecie. One powinny rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.

Nie pozwól zniszczyć samego siebie oraz swojej rodziny przez złe myśli, które Ci zaprzątają głowę. Prawdopodobnie większość społeczeństwa czuje obecnie lęki związane z pandemią. Ale nie poddawaj się nim. Walcz i popraw komfort swojego życia.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box