Skarpetki nie do pary, czyli odważny trend XXI w.

Skarpetki nie do pary, czyli odważny trend XXI w.

Obserwując świat mody, ciągle spotykamy się z nowymi trendami. Każdy kolejny sezon to dominacja innego koloru czy fasonu poszczególnych części naszej garderoby. Zmiany te mogą dotyczyć również skarpetek. Choć są zwykle przez nas postrzegane jako neutralny element ubioru, mogą również podkreślać naszą wyjątkową osobowość, zwłaszcza jeśli są noszone nie do pary.

Skąd się wzięła moda na skarpetki nie do pary?

Skarpetki, podobnie jak inne elementy garderoby przeszły w ostatnich latach dużą metamorfozę. Na początku ich urok wiązał się z jaskrawymi kolorami i wyrazistymi wzorkami. Obecnie natomiast nikogo już nie zdziwią noszone przez ludzi na ulicy skarpetki nie do pary.

Geneza nowego trendu nie jest do końca znana, jednak niektórzy specjaliści zajmujący się modą uważają, że wynika ona z ciągłego gubienia jednej ze skarpetek od pary. Aby pozbyć się tego problemu jedni wyrzucają tę, która została, inni dobierają do niej inną, oryginalniejszą parę. Coraz więcej osób korzysta z tej drugiej metody, co nie umknęło uwadze producentom skarpetek. Mogą więc one stanowić doskonałe podkreślenie ubioru lub być jego ciekawym i oryginalnym akcentem.

Nosić czy nie nosić?

Choć skarpetki nie do pary nie wzbudzają już tak ogromnego oburzenia jak dawniej, wielu chętnych ciągle zastanawia się czy zaryzykować. Ta odważna moda, podobnie jak inne trendy, znajdzie zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie należy więc przejmować się mało konstruktywną krytyką, ponieważ wyrażanie własne osobowości poprzez oryginalny sposób ubierania się nikogo nie obrazi. Ponadto zdarza się, że skarpetki nie do pary mniej rzucają się w oczy niż inne jaskrawe, choć identyczne pary. Ostatecznie to my sami decydujemy o tym, jak chcemy wyglądać.

Podsumowanie

Wielu producentów skarpetek decyduje się obecnie na dopasowywanie dwóch różnych skarpetek, które trafiają później do sklepów jako komplet. Nie obawiajmy się zatem noszenia ich nie do pary, ponieważ nie będzie to przez większość osób postrzegane jako niedbalstwo i brak schludności, a raczej za odważne wyrażanie swojej osobowości.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box