Talent wymaga szlifu – Przedsiębiorczości można się nauczyć.

Talent wymaga szlifu – Przedsiębiorczości można się nauczyć.

Kiedy wiesz, w jakim celu robisz to, co robisz, o wiele łatwiej jest konsekwentnie dążyć do celu. Myślę, że nie ma jednej drogi, która prowadzi ludzi do sukcesu. Każdy ma swoją indywidualną ścieżkę do przebycia. Trzeba ją jednak odszukać. Od kilkunastu lat prowadzę biznes. Czy odnoszę sukcesy? I tak, i nie. Czy ponoszę porażki? Każdy ponosi. Ja jednak nie nazywam ich porażkami, tylko-nauką.

Przez kilka ostatnich lat, kiedy doradzałem firmom, zauważyłem, że przedsiębiorców łączą cechy wspólne: dyscyplina, determinacja, odwaga, Wiara we własne siły, pokora w nieustannym uczeniu się, pozytywne myślenie i umiejętność pracy zespołowej. Wiele osób boi się wejść do gry. Są przekonane, że muszą wiedzieć wszystko, aby wystartować. To mit. Na swojej drodze spotkałem wielu przedsiębiorców i żaden z nich nie wiedział wszystkiego. Prowadzą swoje firmy, działają, ograniczają ryzyko i wygrywają. Szybkość podejmowania decyzji gra ogromną rolę. Wiele naprawdę dobrych okazji jest „tu i teraz”. Odwaga i wiara w siebie dają możliwość reagowania natychmiast. Dlaczego? Jest to bezpośrednio związane z odpowiedzialnością. To ja jestem odpowiedzialny za mój biznes, jego rozwój i powodzenie. To podejście przedsiębiorców,

Jednym ze skuteczniejszych sposobów stania się przedsiębiorcą jest przebywanie z ludźmi prowadzącymi biznes. „Załóż ich buty” i przejdź się w nich. Nic tak mocno nie wpłynie na nasze wyniki, jak zdobyte doświadczenia i otoczenie, w którym przebywamy. Zmiana nie jest łatwa. Czasami jednak trzeba rozstać się z ludźmi, którzy nie wspierają nas w naszych decyzjach, a zacząć pracować z tymi, którzy

mają otwartą głowę na nowe pomysły, jasny cel i silną potrzebę zrobienia czegoś więcej niż tylko zarobienie kilku tysięcy złotych miesięcznie. Można zacząć od literatury i biografii słynnych ludzi. W książkach zawarta jest wiedza, którą powinno się posiąść, aby osiągnąć sukces w danej dziedzinie. Trzeba odważyć się zrobić pierwszy krok – założyć własny biznes lub kupić licencję franczyzową.

W Polakach drzemie potencjał przedsiębiorczości. Myślę jednak, że w działaniu większość jest, jak to mówi mój przyjaciel, leniuszkami. Mamy w sobie odwagę, determinację i wolę walki, ale nam się nie chce. Jest dobrze tak, jak jest, i nie trzeba tego zmieniać. Zawsze może być gorzej, więc po co to ruszać. Są jednak wyjątki. Mam to szczęście, że z takimi właśnie ludźmi pracuję. Poświęcam czas tylko tym, którzy chcą. Są zdyscyplinowani, zdeterminowani i chętni, aby się uczyć. To moje otoczenie. To mój styl życia i moje szczęście. O co gram?

O wolność. Mieć co najmniej cztery razy do roku wakacje, a czas pożytkować tylko z odpowiednimi ludźmi. To mój cel. Polecam spróbować tak żyć. Jest o wiele łatwiej i przyjemniej. W Polsce też można to zrobić. Trzeba tylko chcieć.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box