Zysk murowany – budownictwo cz.1

Ekipę remontowo-budowlana Tomasza, którą polecają sobie użytkownicy forów internetowych, tworzy dwóch górali ze Śląska. Remontują domy i mieszkania oraz doprowadzają do użytku nieruchomości w stanie surowym. Internauci oceniają ich pracę jako dokładną, rzetelną, wykonaną na czas, a ich samych jako osoby, z którymi łatwo się porozumieć. Niektórzy dodają, że panowie sprzątają po sobie, sami wnoszą materiały i nie spożywają alkoholu w czasie wykonywania swoich obowiązków. Cenią jednak swoją pracę – na wykończenie mieszkania klient musi przeznaczyć minimum 30 tys. zł. Mimo wysokich stawek, zlecenia napływają jedno za drugim, a termin na remont trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Wydawałoby się, że ekipa Tomasza jest wyjątkiem wśród firm remontowych. Spośród opinii na temat malarzy, tynkarzy czy glazurników przeważają te negatywne, opisujące ich jako leniwych, niedbałych i nie-stroniących od alkoholu robotników. Okazuje się jednak, że wielu przedsiębiorców z branży remontowo-budowlanej próbuje przełamać ten stereotyp, wiedząc, że tylko dzięki profesjonalizmowi zdobędą klientów.

– Na rynku wciąż działają firmy, które nie dbają o efekty swojej pracy, zaniżają ceny i kreują złą opinię o branży. Jednak ich dni są już policzone. Wymagania klientów rosną, ale zlecenia trafiać będą głównie do najlepszych w swoim fachu – zauważa Witold Podgórski, właściciel firmy remontowej Dobre Wnętrza.

Profesjonalizm w każdym calu

Na wysoką jakość usług postawił również Zbigniew Podolak, który zarządza lo-osobowym zespołem wykonującym remonty na terenie woj. mazowieckiego.

– Klientom zależy przede wszystkim na krótkich terminach i szybkim wykonaniu. Kolejnymi czynnikami wpływającymi na wybór konkretnej ekipy jest jakość i cena usługi. Dlatego najwięcej zleceń trafia do niedużych firm, które są elastyczne wobec wymogów klienta i proponują przystępne ceny – zauważa Zbigniew Podolak.

Okazuje się, że w tym biznesie duże znaczenie ma również logistyka i organizacja pracy. Gdy ekipa Podolaka otrzymuje zlecenie na kompleksowy remont lub wykończenie nowego mieszkania, zajmuje lokal na ok. 1,5 miesiąca – robotnicy mieszkają i pracują w jednym miejscu aż do zakończenia remontu.

Czytaj dalej: http://www.sylwestrowe.com.pl/zysk-murowany-budownictwo-cz-2/

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments Box